Ідея антикорупційної діяльності не лише в тому, щоб зафіксувати порушення законодавства в цій сфері та застосувати дисциплінарні заходи до його порушників, а в тому, щоб роз’яснити положення нормативної бази, встановити можливі ризики й попередити неправомірні дії.
Що включає в себе поняття корупції відповідно до законодавства?
Корупція – використання особою, яка відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» належить до суб’єктів корупційних правопорушень, наданих їй службових повноважень чи пов’язаних з ними можливостей.
Які ознаки корупційного правопорушення?
вчиняється суб’єктом, визначеним у ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» або іншою особою, з метою схилити особу, визначену у ст. 3 Закону, до протиправного використання наданих їй службових повноважень чи пов’язаних з ними можливостей;
вчинення з використанням службових повноважень чи пов’язаних із ними можливостей;
полягає в отриманні неправомірної вигоди або прийнятті її обіцянки/пропозиції для себе чи інших осіб;
або в обіцянці/пропозиції чи наданні неправомірної вигоди особі, зазначеній у ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», або на її вимогу іншим фізичним особам;
тягне за собою відповідальність, передбачену законом.
Яка існує відповідальність за вчинення корупційних правопорушень ?
За вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняні до них особи, згідно Закону України «Про запобігання корупції» притягуються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.