Ґрунтознавча експертиза являє собою один із видів судових експертиз. Дана експертиза має синтетичний характер у силу того, що при її виконанні від експерта потрібні знання з найрізноманітніших природничих наук: хімії, екології, агрономії, агротехніки, агрохімії, біології, ентомології і т.д.
У межах судової ґрунтознавчої експертизи вивчаються об’єкти ґрунтового, ґрунтово-мінерального чи ґрунтово-техногенного походження.
Основними завданнями ґрунтознавчої експертизи є:
— виявлення на предметах-носіях мікронашарувань (часток) ґрунтового походження, визначення їх природи, а також установлення спільної родової (групової) належності з наданими зразками;
— установлення походження ґрунту на предметах-носіях з певної ділянки місцевості (іншого місця події);
— установлення механізму утворення ґрунтових нашарувань.
З досвіду проведення зазначеного виду судових експертиз, експертами ДніпроДНІСЕ найчастіше вирішуються наступні питання:
- Чи є нашарування ґрунту (об'єктів ґрунтово-мінерального походження) на предметі-носії (зазначається, на якому саме)?
- Чи мають порівнювані об'єкти (нашарування на предметі-носії та ґрунт з місця події) спільну родову (групову) належність?
- Який механізм утворення нашарувань ґрунту?
- Яка характеристика місцевості, з якої походять нашарування ґрунту на об'єктах-носіях?
- Чи являється надана на дослідження речовина корисною копалиною?
Детальнішу інформацію про даний вид експертизи можна дізнатися за номером (056) 791-17-55. Судові експерти ДніпроНДІСЕ проінформують Вас щодо надання необхідних матеріалів, документів, а також допоможуть правильно сформулювати питання, які будуть поставлені на вирішення експертизи.
