Один із методів вирішення спорів є проведення будівельно–технічної експертизи, яка нині є однією з найбільш затребуваних серед інших видів експертиз.
Будівельно-технічна експертиза необхідна з метою дотримання при зведенні будівельних об’єктів всіх норм та правил. Окрім того, досить часто між замовником та виконавцем будівельних робіт можуть виникати спори з приводу якості проведених робіт, їх відповідності проектній документації, з питань безпечної експлуатації будівель.
Вирішити ці спори можна завдяки проведенню будівельно-технічної експертизи!
Об'єктами будівельно-технічної експертизи можуть бути: будинки, споруди, квартири, будівельні матеріали, конструкції і деталі, ділянки місцевості, функціонально пов'язані з будівельними об'єктами, проектно-кошторисна, виконавча документація і документи, в яких містяться відомості про експлуатацію об'єкта і які стали предметом судового розгляду.
Будівельно-технічна експертиза дозволяєвстановити наявність чи відсутність недоліків у реалізації проекту будівництва — будівельниками. При проведенні будівельно-технічної експертизи використовуються спеціальні методики, апробовані та затверджені контролюючими органами, вимірювальні пристрої та розрахункові програмні комплекси.
Судові експерти ДніпроНДІСЕ проводять дослідження:
документів, що підтверджують якісні характеристики конструкцій, виробів, матеріалів і устаткування, використовуваних при будівництві об'єкту,документів, що відбивають результати лабораторних випробувань тощо.
відповідності виконаних будівельно-монтажних робіт, конструкцій, виробів, матеріалів і устаткування проектним рішенням, вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил, технічних умов і інших нормативних документів;
відповідності об'ємів і якості виконаних будівельно-монтажних робіт проектно-кошторисної документації.
За результатами дослідження складається обґрунтований та об'єктивний письмовий висновок на поставлені питання.