Судові експерти – психологи лабораторії психологічних, лінгвістичних та інших видів досліджень ДніпроНДІСЕ взяли участь у круглому столі: «Нормативно-правове регулювання психолого-психіатричної експертизи та суб'єкти її проведення». Захід відбувся за ініціативи Комітету НААУ з питань електронного судочинства та кібербезпеки адвокатської діяльності.
Ефективність використання комплексної психолого-психіатричної експертизи у судовій практиці залежить від узгодженості дій фахівців і наявності методичного забезпечення. Українська судова практика поступово орієнтується на європейські стандарти, однак ще потребує оновлення нормативно-правової бази, — зазначають експерти.

За словами учасників круглого столу, вони також мають намір скласти перелік закладів, які буде рекомендовано залучати до проведення психолого-психіатричної експертизи та розпочати роботу над уточненням компетенцій проведення комплексних судово-психолого-психіатричних експертиз Міністерства Охорони Здоров’я України та Міністерства Юстиції України.
Нагадаємо, судово-експертні установи Міністарства юстиції України проводять судово-психологічну експертизу за спеціальністю 14.1 (Психологічні дослідження). Серед основних завдань цього виду дослідження — визначення у підекспертної особи емоційної реакції і стану, індивідуально-психологічної особливості, риси характеру, провідних якостей особистості; мотивотвірних чинників психічного життя і поведінки.