Екскурсія до ДНДІСЕ

13.05.2019 студенти 4-го курсу юридичного факультету ВНПЗ «Дніпропетровський гуманітарний університет» в рамках вивчення теми «Тактика використання спеціальних знань у кримінальному провадженні» (навчальна дисципліна «Криміналістика») під керівництвом професора кафедри кримінально-правових дисциплін професора Є. І. Макаренка відвідали Дніпропетровський науково-дослідний інститут судових експертиз Міністерства юстиції України (далі – ДніпроНДІСЕ). 

За дорученням директора ДніпроНДІСЕ Олени Валеріївни Коваленко студентів ДГУ з вітальним словом зустріла завідуюча лабораторією криміналістичних досліджень Юлія Юріївна Лилова. Під час зустрічі Ю.Ю. Лилова розповіла історію створення ДніпроНДІСЕ та зауважила, що на сьогоднішній день, у своїй структурі ДніпроНДІСЕ має 4 лабораторії, фахівці яких виконують судові експертизи та експертні дослідження за понад 25 експертними спеціальностями.

В подальшому, завідуюча лабораторією криміналістичних досліджень продемонструвала студентам сучасні досягнення криміналістичної техніки у дослідженні документів (грошових знаків України та Євросоюзу, марок акцизного податку України, деяких спеціальних бланків) з використанням  приладу контролю достовірності документів – Компаратору відеоспектрального «Регула» 4305DMH. Також, студенти були ознайомлені з запірно-пломбувальними пристроями якірного типу «Карат», «Граніт»та «Кристал» як з об’єктами криміналістичного дослідження, з їх конструктивними особливостями та способом встановлення окремих моделей сучасних ЗПП.

Наступним етапом даної екскурсії було відвідування сектору досліджень матеріалів, речовин та виробів і трасологічних досліджень, де судовий експерт Тумоян Н.А. розповіла про деякі аспекти дослідження спиртомістких сумішей та продемонструвала випробовування їх міцності з використанням ареометрів та дослідження мікрокомпонентного складу спиртомістких сумішей на базі хроматографа «Кристал 2000 М».

Впродовж двогодинної екскурсії у студентів виникали нагальні питання, на які вони отримали повні та обґрунтовані відповіді. За результатами даної зустрічі студенти 4-го курсу юридичного факультету ВНПЗ «Дніпропетровський гуманітарний університет» ознайомились з практичної роботою судових експертів ДніпроНДІСЕ та отримали досвід, який в подальшому може вплинути на вибір професії судового експерта.

Розробка проекта Швидкий український хостинг